Tuvojoties 16. martam, strādāju pie dokumentālās īsfilmas veidošanas, ar kuras palīdzību jauniešiem piemērotā valodā vēlos izstāstīt, kas ir latviešu leģionāri. Lai to sagatavotu, intervēju leģionārus un viņu atbalstītājus, uzdodot jautājumu, ko, viņuprāt, nozīmē Lestenes Brāļu kapu akmenī iekaltie vārdi “Mēs gaidām taisnības augšāmcelšanos”. Kas ir šī taisnība, kuras augšāmcelšanos gaidām vēl šodien – neatkarīgā Latvijas valstī?

Dažādos vārdos ietērpta, atbilde bija viena: lai tas, par ko leģionāri cīnījās, kļūtu par īstenību. Tā ir latviska Latvija. Tā ir valsts, kurā nekautrējas godināt brīvības cīnītājus, kurā izglītība ir latviešu valodā un kuras galvaspilsētu nevada svešas valsts aģenti.

Vai ir iespējams kāds viens notikums, kuram pateicoties šī taisnības augšāmcelšanās būtu notikusi pavisam un uz visiem laikiem? Visticamāk, ka ne. Bet ir iespējamas pavisam konkrētas mūsu izvēles, kas mūsu valsti tuvinātu šai taisnībai.

Viena šāda izvēle būtu ievēlēt tādu Rīgas domi, kas neliktu sarkt leģionāru un citu brīvības cīnītāju priekšā. Simboliski, ka Nacionālās apvienības un Reģionu apvienības vienotā saraksta priekšgalā kandidēs Einārs Cilinskis – vienīgais ministrs Latvijas valsts vēsturē, kurš zaudēja amatu tādēļ, ka atteicās pakļauties premjera aizliegumam 16. martā godināt leģionārus pie Brīvības pieminekļa…

Par sadarbību latvisko partiju starpā pirms Rīgas domes vēlēšanām vienmēr runā daudz, bet rezultātu nav. Ar kopīgo sarakstu veidošanu joprojām nesekmējas. To var saprast, jo partiju biedri grib būt pārstāvēti sarakstā ar augstāku numuru, bet, startējot kopā, vienas partijas pārstāvjiem vietas sarakstā paliek mazāk. Nacionālā apvienība un Reģionu apvienība ir šis retais piemērs, kad partijas tomēr atrada iespēju sadarboties, nevis kašķēties savā starpā. Un, ja šīs sadarbības priekšgalā ir tāds vīrs kā Einārs Cilinskis, spert nozīmīgu soli taisnības augšāmcelšanās virzienā ir iespējams.

Raivis Dzintars

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Baiba Rudevska: Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

*Raksta īsās versijas pirmspublikācija – laikraksts “Jurista vārds”. Raksta pilnā versija iepriekš…

Kā Krievija izdomā fašistus, lai ar tiem cīnītos

Krievijā, kur pēdējos 20 gadus valda Putina kleptokrātija, tauta slīgst nabadzībā. Gan…

Kā māca Latvijas vēsturi?

Vēstures kā mācību priekšmeta jēga ir apslēpta tās nosaukumā – “vēsture” ir…

Kāds būtu taisnīgs nekustamā īpašuma nodoklis?

Nodokļu reformas laikā nekustamā īpašuma nodoklis netika reformēts, tomēr nedz tā aprēķināšana,…