Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc topošās koalīcijas partneru tikšanās, kurā lēma par ministriju sadali jaunajā valdībā.

Ir pamatoti uzskatīt, ka ikvienas pašvaldību vēlēšanas vairāk ir sacensības starp mēra amata kandidātiem un mazāk starp partiju zīmoliem. Lai arī Rīgā saraksta pirmo numuru nozīme nav tik liela kā mazākās pašvaldībās, tā vienalga ir izšķiroši liela. Daži ticamākie Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāti jau zināmi, tādēļ apkopojām katra kandidāta plusus un mīnusus.

Einārs Cilinskis, Nacionālā apvienība

+ Ļoti pieredzējis un erudīts politiķis. Plaši pazīstams kā izteikti godīgs cilvēks, ko apliecinājuši arī žurnālistu veikti eksperimenti, pārbaudot politiķus iestudētās situācijās. Savulaik Rīgas domē izveidoja Pretkorupcijas komisiju. Saglabāja principus un 16. martā godināja leģionārus, zinot, ka par to zaudēs ministra amatu. Balsojis par Latvijas neatkarību un savu nacionālo pārliecību nekad nav mainījis.

Nepiemīt politiķiem bieži vien svarīgā prasme krāšņi runāt, nepatīk gozēties kameru priekšā. Komunikācijā ar cilvēkiem mēdz būt ļoti tiešs un atklāts, par ko kāds var apvainoties. Diplomātijā to var uzskatīt par mīnusu, bet vienlaikus tas tomēr liecina par cilvēka godīgumu.

Mārtiņš Staķis, “Attīstībai/Par!”

+ Darbojas Zemessardzē, ir labi izglītots, pieklājīgs, izskatīgs un patīkama rakstura cilvēks. Saeimas darbā atstāj pragmatiska un atvērta cilvēka iespaidu.

Pārstāv “Attīstībai/Par!”, kas ir izteikti liberāla un kosmopolītiska partija. Tā iestājas par pilsonības politikas mīkstināšanu, vājākām valsts valodas normām, atbalsta imigrāciju, multikulturālismu vienas valsts iekšienē, kā arī Latvijas sabiedrībai netradicionāla dzīvesveida popularizēšanu, piemēram, homoseksuālistu “praidu”.

Vilnis Ķirsis, “Vienotība”

+ Viens no aktīvākajiem Rīgas domes opozīcijas līderiem iepriekšējā sasaukumā. Ilgstoši strādājot domē, ieguvis pieredzi un zināšanas. Neizmantoja iespēju kandidēt Saeimas vēlēšanās, paliekot uzticīgs pienākumiem Rīgas domē.

Ilgstoši darbojoties Rīgas domes opozīcijā un esot vienam no tās līderiem, tā arī neizdevās nopietni apdraudēt “Saskaņas” vadīto Rīgas domi.

Juris Jurašs, Jaunā konservatīvā partija

+ Uzskatāms par vienu no Jaunās konservatīvās partijas galvenajiem līderiem, kas liecina par organizācijas apņēmību vēlēšanās sasniegt labu rezultātu. Lielākajā daļā gadījumu viņa partija atbalsta nacionāli konservatīvu politiku.

Darbību pavadīs ēna par apsūdzībām smagos kriminālnoziegumos. Par personību var liecināt tas, ka pirms Saeimas vēlēšanām izplatīja rupji nomelnojošu informāciju par konkurentiem, kas vēlāk izrādījās nepatiesa.

Oļegs Burovs, “Gods kalpot Rīgai!”

+ Iepriekšējā domes sasaukuma laikā sarāva attiecības ar ilggadējo partneri “Saskaņu”. Atšķirībā no “Saskaņas” politiķiem nav manīta kāda īpaša mīlestība pret 9. maiju vai citiem Krievijas impērisma simboliem. Dažu ieskatā, ir gana pragmatisks un loģisks politiķis.

Ilgstoši bijis “Saskaņas” valdīšanas mašīnas būtiska sastāvdaļa un, visticamāk, bijis labi informēts un piedalījies lielākajos vecās Rīgas domes varas nesmukumos.Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Baiba Rudevska: Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

*Raksta īsās versijas pirmspublikācija – laikraksts “Jurista vārds”. Raksta pilnā versija iepriekš…

Kā Krievija izdomā fašistus, lai ar tiem cīnītos

Krievijā, kur pēdējos 20 gadus valda Putina kleptokrātija, tauta slīgst nabadzībā. Gan…

Kā māca Latvijas vēsturi?

Vēstures kā mācību priekšmeta jēga ir apslēpta tās nosaukumā – “vēsture” ir…

Kāds būtu taisnīgs nekustamā īpašuma nodoklis?

Nodokļu reformas laikā nekustamā īpašuma nodoklis netika reformēts, tomēr nedz tā aprēķināšana,…