Mediji ziņo: “Saskaņas” Rīgas mēra kandidāts būs krievu skolu “aizstāvis”, kurš pirms tam darbojies kopā arī ar Latvijas Krievu savienību

NN redakcija: “Saskaņas” patiesā seja vairs nav noslēpjama. Kopš šīs partijas draudzīgā fasāde sāka drupt, visā krāšņumā ir atklājies ne tikai tās koruptīvais kodols, bet arī krievu imperiālisms kā tās pamatu pamats. Mēs, protams, negribam teikt, ka “mēs taču teicām”, bet… mēs taču teicām! Baisi iedomāties, ka vēl ne tik sen atsevišķas it kā latviskas partijas mēģināja iestāstīt citiem, ka “Saskaņa” jau nemaz nav tik slikta un ir jāņem koalīcijā.

M: Krievija Sīrijā pastrādājusi kara noziegumus, secina ANO komisija.

NN: …un Ukrainā, Gruzijā, Čečenijā. Bet cik ilgi atsevišķas Rietumu valstis turpinās uzskatīt, ka Krievijas nauda un gāze ir šo asiņu vērta? Latvijai jāturpina stāvēt Rietumu un vispārcilvēcisko vērtību sardzē arī tad, kad dažas lielvalstis šīs vērtības kāda izdevīguma dēļ aizmirst.

M: Turcija novirza tūkstošiem imigrantu uz Grieķijas robežu, paziņojot, ka robežas uz Eiropu ir atvērtas. Grieķijas robežsardzei kļūst arvien grūtāk tikt galā ar milzīgo spiedienu un brīžiem arī vardarbību no imigrantu puses.

NN: Eiropas Savienība 2015. gadā izturējās neticami vieglprātīgi attiecībā uz imigrantu vilni no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas. Šīs vieglprātības sekas tagad izjūtam nu jau atklātā imigrantu izmantošanā pret Eiropu. Šoreiz gan Eiropas līderu izteikumi ir tuvāki realitātei un Grieķijai tiek solīta palīdzība Eiropas ārējās robežas aizsardzībā.

M: Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija atzinusi, ka saistībā ar vīrusa izplatību cilvēki atceļ daļu ceļojumus, bet ja šāda piesardzība turpināsies ilgstoši, iespējams, nozarē būs jāatlaiž 30% – 40% darbinieku.

NN: Raugoties no veselības viedokļa, vīrusa radītais kaitējums šobrīd vismaz Latvijā (tāpat kā vairumā pasaules valstu) ir simbolisks, kamēr tā ietekme uz tautsaimniecību krietni būtiskāka. Negatīvu ietekmi rada gan sabiedrības interesēm samērīgi ierobežojumi, gan cilvēku pārspīlētas reakcijas un panikas izraisītās sekas.

M: Latvijas kinoteātros pagājušajā gadā skatītākā filma bijusi vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis” ar rekordlielu skatītāju skaitu. Filmu, kura pirmizrādi piedzīvoja tikai gada nogalē, noskatījušies vairāk nekā 226 000 skatītāju.

NN: Savulaik, kad Nacionālā apvienība panāca sākotnējā finansējuma nodrošināšanu filmas tapšanai, daļa ierēdņu, politiķu un arī kino nozares pārstāvju izrādīja neapmierinātību un pat pretestību, ka finansējums tiek piešķirts konkrētam projektam, nevis ierēdņu rīkotam konkursam. Apņēmība finansēt šādu valstiski nozīmīgu ieceri atmaksājās. Šodien Kultūras ministrija, panākumu iedvesmota, izvirza jaunus mērķus finansējuma sarūpēšanai nacionāli nozīmīga kino satura ražošanai.

M: Administratīvi teritoriālās reformas skatīšana Saeimas plenārsēdē otrajā lasījumā izvērtās krietni grūtāka, nekā sākotnēji bija iecerēts. Debates plenārsēdēs daudzu dienu garumā, karstas protesta akcijas ar iespaidīgas lauksaimniecības tehnikas parādi, un pat Latvijas parlamentam līdz šim neraksturīgā attiecību kārtošana ar dūrēm, kas šoreiz gan tika savlaicīgi novērsta ar Saeimas apsardzes iejaukšanos.

NN: Lai nākotnē piesaistītu Eiropas finansējumu un nodrošinātu kvalitatīvus pakalpojumus, lielākas pašvaldības būs ļoti nepieciešamas. Diemžēl veids, kā reforma notiek, nebūt ne visos jautājumos ir izsvērts tikai no iedzīvotāju interesēm. Koalīcijā, kuru veido piecas partijas, daudz ko nosaka politiskais kompromiss. Diemžēl tās vēlēšanu eksperimentu un sadrumstalota parlamenta blaknes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Imigranti izdara milzīgu spiedienu uz Eiropas robežām

Spriedze uz Eiropas robežu ar Turciju pieaug, ziņo portāls Breitbart.com. Tūkstošiem imigrantu…

Jauna pašvaldību karte jeb administratīvi teritoriālā reforma

Atainotā karte ilustrē prognozi, kā varētu izskatīties Latvijas pašvaldību robežas pēc administratīvi…

Kurš Latvijas liberāļu mežā galvenais čiekurs? Ar nedaudz ironisku skatu no Eiropas

Eiropas Savienībā, kaut kur starp Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un Eiropas Padomi…

Kāds būtu taisnīgs nekustamā īpašuma nodoklis?

Nodokļu reformas laikā nekustamā īpašuma nodoklis netika reformēts, tomēr nedz tā aprēķināšana,…