Krievijā, kur pēdējos 20 gadus valda Putina kleptokrātija, tauta slīgst nabadzībā. Gan ekonomikas modelis, gan korupcijas rādītāji Krievijā ir līdzīgi kā Āfrikā. Atšķirība tā, ka krieviem ir atombumba un globāla misija – glābt pasauli no fašisma. Lielā uzvara ir lepnuma avots daudziem Krievijā, un, lai arī fašisms sakauts jau pirms 75 gadiem, cīņa ar to Krievijā ne tuvu nav galā. Tieši otrādi, tā kļūst jo dienas, jo intensīvāka. Lielā mērā arī tāpēc, ka tuvojas 2024. gads, kad Putinam beidzas prezidentūras termiņš, bet mērķis ir valdīt arī pēc tam. Tā kā Krievija praktiski neko neražo un ienākumus no derīgajiem izrakteņiem piesavinās oligarhi, Kremlim nav taustāmu sasniegumu, ar ko lepoties. Šajā situācijā Putina slepenie ieroči (saskaņā ar tautas gudrību) esot trīs: plutonijs, meldonijs un Lielā uzvara, kurus kombinējot, viņš cer valdīt mūžīgi. Pat pie sagrautas un izzagtas ekonomikas.

Redzam, ka Kremlis triecientempā dzen cauri konstitūcijas izmaiņas un tautas nobalsošanu līdz 9. maijam, lieku reizi apliecinot, ka Lielās uzvaras histērija (Победобесие) Putinam vajadzīga gluži praktisku iemeslu dēļ – personīgās varas saglabāšanai.

Tas pats attiecas uz cīņu pret fašismu. Tā dod jēgu Putina režīmam un leģitimizē jebkādus tā izdarītos noziegumus. Atcerēsimies, ka īsi pirms iebrukuma Krimā turienes sinagogas tika apzīmētas ar svastiku un bataljona “Azov” simboliku. Pāris stundu laikā Krievija bija klāt, lai glābtu Krimu no fašisma.

Interesanti, ka nesen notikušās Krievijas-Ukrainas gūstekņu apmaiņas laikā Krievija pārsteidzošā kārtā lūdza Ukrainai atbrīvot vienu ukraiņu neonacistu, kurš sēdēja Ukrainas cietumā. Izrādās, tas bija iesūtīts Krievijas aģents, kas gadiem bija cītīgi pildījis Maskavas uzdevumu – skaļi un publiski Krievijas TV kameru priekšā demonstrējis, ka Ukrainā ir nacisti.

Ja fašistu nav, tos izdomā. Visu 2019. gadu “Sputnik”, “RT”, “Россия сегодня” ziņoja, ka fašisms paceļ galvu ne vien Ukrainā, bet arī Latvijā un ka abās valstīs tiek vērpts starptautisks fašistu tīkls. Neviens šīm pasakām nepievērsa īpašu uzmanību, taču īsi pirms Ziemassvētkiem notika brīnums, un Kremļa vēsti apstiprināja arī viens Rietumu medijs – “Re:Baltica”. Raksta autors gan izrādījās no Krievijas, kāds Leonīds Ragozins, toties līdzautore latviete, no NATO valsts. Tas, protams, uzticamību vairo. Tāpēc tagad Kremļa dezinformācijas vietnes angļu valodā (piemēram, stalkerzone.org) pārliecinoši atsaucas uz “Re:Baltica” – mēs taču visu laiku jums teicām, ka fašisms atdzimst. Vai arī tagad vēl neticat?

“Re:Baltica” žurnālistēm Ragozina kunga piedāvātā iespēja iekost netīkamajai NA bija tik kārdinoša, ka uz brīdi aizmigloja spēju kritiski izvērtēt lietas būtību. Rezultātā “ReBaltica” iekost iekoda, taču sagraujot savu gadiem būvēto reputāciju.

Edvīns Šnore, Saeimas deputāts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Baiba Rudevska: Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

*Raksta īsās versijas pirmspublikācija – laikraksts “Jurista vārds”. Raksta pilnā versija iepriekš…

Kā māca Latvijas vēsturi?

Vēstures kā mācību priekšmeta jēga ir apslēpta tās nosaukumā – “vēsture” ir…

Kāds būtu taisnīgs nekustamā īpašuma nodoklis?

Nodokļu reformas laikā nekustamā īpašuma nodoklis netika reformēts, tomēr nedz tā aprēķināšana,…

Par taisnības augšāmcelšanos

Tuvojoties 16. martam, strādāju pie dokumentālās īsfilmas veidošanas, ar kuras palīdzību jauniešiem…