Saeima atlaidusi Rīgas domi. Atbilstīgi atlaišanas likumam jaunās domes vēlēšanas notiks sestdien, 25. aprīlī, no plkst. 7.00 līdz 22.00. Tie, kuri šajā laikā uz vēlēšanu iecirkni netiek, varēs balsot trīs dienas iepriekš: trešdien, 22. aprīlī, no plkst. 17.00 līdz 20.00, ceturtdien, 23. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 12.00 un piektdien, 24. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Balsot varēs tikai savā vēlēšanu iecirknī. Kurš tas ir? Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pa pastu atsūtīs paziņojumu, kur tas būs pateikts. Ja gribi balsot citā iecirknī, līdz 11. aprīlim iecirkni var mainīt – gan Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā, gan klātienē dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs Rīgā. Deklarēt savu dzīvesvietu Rīgā, lai piedalītos pašvaldības domes vēlēšanās, ir jau par vēlu. Taču, ja Rīgā ir nekustamais īpašums, tad iecirkņa maiņas ceļā līdz 11. aprīlim var pieteikties balsošanai Rīgā.

Lai iekļūtu domē, partijām jāgūst vismaz 5% balsu. Pēdējās trīs domes vēlēšanās tas bijis 12 000 ± 600 balsu. Domē tikušajiem sarakstiem viena deputāta vieta bijusi 3000–4000 balsu “smaga”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Jauna pašvaldību karte jeb administratīvi teritoriālā reforma

Atainotā karte ilustrē prognozi, kā varētu izskatīties Latvijas pašvaldību robežas pēc administratīvi…

Kāds būtu taisnīgs nekustamā īpašuma nodoklis?

Nodokļu reformas laikā nekustamā īpašuma nodoklis netika reformēts, tomēr nedz tā aprēķināšana,…

Kādi nodokļi gaidāmi?

Pirms pāris gadiem veiktās nodokļu reformas mērķi bija Latvijas iedzīvotāju drošība un…