BULENT KILIC/AFP via Getty Images

Spriedze uz Eiropas robežu ar Turciju pieaug, ziņo portāls Breitbart.com. Tūkstošiem imigrantu tiek atvesti ar nemarķētiem autobusiem un valstij piederošiem vilcieniem.

Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans pirms daža’m dienām paziņoja, ka viņa valsts robežas uz Eiropu ir atvērtas imigrantiem, jo viņa valsts netiekot galā ar bēgļu plūsmām no Sīrijas. Aiz Turcijas robežām atrodas aptuveni 3.5 miljonu imigrantu. Taču šīs darbības notiek pēc vairāku gadu draudiem no Erdogana puses sodīt Eiropu ar robežu atvēršanu, ja Eiropa neatbalstīs viņa islāmistu valdību un Turcijas militārās operācijas Sīrijā. Pēdējā laikā ir pieaudzis saspīlējums starp Turcijas atbalstītajiem spēkiem Sīrijā un Krievijas un Irānas atbalstīto Sīrijas valdību.

Šobrīd tūkstošiem imigrantu pulcējas starp Grieķijas un Turcijas robežu, Grieķijai cenšoties atvairīt pamatā vīriešu imigrantu mēģinājumus ielauzties Eiropas Savienībā. Sadursmes starp imigrantiem un robežsargiem kļūst arvien vardarbīgākas. Sociālajos tīklos tiek ziņots par Turcijā ražotu asaru gāzi, ko imigranti izmanto pret grieķu robežsargiem. Imigranti nāk no Āfrikas, Tuvajiem austrumiem un Dienvidāzijas, ne tikai Sīrijas, tā apgāžot Erdogana argumentus par Sīrijas bēgļu plūsmām kā krīzes iemeslu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Kurš Latvijas liberāļu mežā galvenais čiekurs? Ar nedaudz ironisku skatu no Eiropas

Eiropas Savienībā, kaut kur starp Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un Eiropas Padomi…

EP deputāti nosoda Krievijas centienus pārrakstīt vēsturi

Jaunā gada Eiropas Parlamenta pirmajā sesijā notika nozīmīga diskusija par Eiropas vēstures…

10 svarīgi Eiropas Parlamenta 2019. gada lēmumi, kas ietekmēs Tavu dzīvi

Svarīgāko 2019. gada lēmumu Eiropā pieņēma 28 ES valstu iedzīvotāji – viņi…