Darba pieredze

Šobrīd: Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs.

Gandrīz desmit gadus – no 2009.–2019. gada janvārim – vadījis ģimenes zemnieku saimniecību “Zilūži”, kur attīstījis arī piena produktu zīmolu ‘’Grasbergs’’ .

Izglītība

2020. gads – studijas maģistrantūrā Latvijas Lauksaimniecības Universitātē (LLU) lauksaimniecības zinātņu programmā.

2017. gadā The World Wide Sires mācību kursi par efektīvu piensaimniecības pārvaldību (ADVANCED DAIRY MANAGEMENT) The World Wide Sires Global Training Center ASV.

2010. gadā absolvēta Latvijas Lauksaimniecības Universitāte (LLU) Lauksaimniecības fakultāte, kur iegūts bakalaura grāds lauksaimniecības zinātnēs.

2006. gadā iegūta lauksaimniecības tehnikas mehāniķa kvalifikācija Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā.

Vaļasprieki

Kalnu slēpošana, izbraukumi ar motociklu, grāmatu lasīšana.

Pašraksturojums

Es lepojos, ka esmu vīrs un trīs bērnu tēvs kuplā ģimenē, kurai ir iespēja dzīvot latviskā, sakoptā novadā un būt daļai no mūsu tēvzemes Latvijas.

Dzīvesvieta un vieta, kurai pieder sirds

Pavisam noteikti vieta, kurai pieder mana sirds, ir mūsu ģimenes dzimtas mājas “Zilūži”, kas atrodas Kocēnu novada Bērzaines pagastā, pavisam netālu no Valmieras.

Raksturo savu ikdienu!

Katra diena ir dinamiska un notikumiem bagāta. Mani tiešie pienākumi ir nodrošināt ministrijas saikni ar Saeimu un tās komisijām, pārstāvēt Zemkopības ministriju likumdošanas procesā Saeimā, piedalīties likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā.

Tas ir atbildīgs un ļoti vērtīgs darbs, kuru varu darīt, ieguldot savas zināšanas un iepriekšējo pieredzi lauksaimniecības nozarē, turklāt nemitīgi mācoties ko jaunu.

Diena iesākas agri no rīta, jo aptuveni stunda un 30 minūtes tiek pavadītas ceļā uz darbu. Tas ļauj sakopot domas un dod iespēju sakoncentrēties veicamajiem darbiem. Nonākot Zemkopības ministrijas ēkā, sākas diena pēc iepriekš plānotā grafika. Tiek gatavoti likumu grozījumi, priekšlikumi un uzlabojumi, kas vēlāk tiek pārstāvēti Saeimas komisijās. Dienas gaitā notiek tikšanās ar nozaru pārstāvjiem, departamentu direktoriem, ministra biroja kolēģiem un Saeimas deputātiem.

Kā kļuvi par Nacionālās apvienības (NA) biedru?

Pirms vairākiem gadiem mani uzrunāja NA Kocēnu nodaļas vadītāji Jānis Olmanis un Evija Nagle ar aicinājumu pievienoties novada komandai. Šo piedāvājumu arī pieņēmu, un, laikam ritot, kļuvu par Kocēnu novada domes deputātu. Domās un sirdī esmu bijis NA biedrs kopš šī brīža, taču oficiāli vēl tāds nebiju.

Vēlāk, iesaistoties un saprotot novada darbību, nācās secināt, ka daudzas lietas tomēr ir jārisina citā – valstiskā – līmenī. Tamdēļ, nolemjot piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās, sapratu, ka jākļūst par oficiālu NA biedru, ko arī izdarīju.

Kāds spilgts mirklis, kas piedzīvots NA.

Man personīgi atmiņā paliek tieši pirmie iepazīšanās mirkļi. Tādēļ šeit varētu minēt 2018. gada NA kongresu, kuru apmeklēju kā pilntiesīgs NA biedrs.

Taču viens no spilgtiem mirkļiem pavisam noteikti ir NA biedru izrādītā uzticēšanās man un virzīšana uz Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra amatu, kuru ar pilnu godu un cieņu šodien pildu.

Kāds būtisks jautājums būtu valstij risināms?

Pašlaik ļoti nozīmīgs jautājums ir uzņēmējdarbības veicināšana, radīšana un attīstība īpaši ārpus lielajām pilsētām. Spēcīgi attīstīta uzņēmējdarbība sekmēs augstāku atalgojumu darbiniekiem, lielāku nodokļu ieņēmumu reģionam, kā rezultātā augstāku dzīves līmeni valstī kopumā.

Šobrīd valstī notiek iekšējā migrācija, kad cilvēki labprātāk izvēlas dzīvot pilsētu centros, īpaši Rīgā. Tā tiek radīta brīva telpa reģionos, savukārt pilsētās tiek pārslogota infrastruktūra.

Īpaši svarīga ir arī nacionālā nodokļu politika, kas vietējos uzņēmējus var bremzēt vai palīdzēt augt. Piemēram, samazinātais PVN nodoklis augļiem un dārzeņiem ir palielinājis ražotāju skaitu un veicinājis Latvijā ražoto augļu un dārzeņu patēriņu. Tieši tas pats jādara arī citās nozarēs – piena, gaļas, zivju un olu. Attīstītajās valstīs pārtikas produktiem PVN likme ir ļoti zema, vai tādas nav vispār.

Trīs lietas, ar ko Latvija var lepoties.

Pirmkārt, četri gadalaiki jeb daba. Otrkārt, spējīgi cilvēki, kuri pierādījuši sevi gan Latvijā, gan plašajā pasaulē. Treškārt, mūsu kultūra un tradīcijas, kuras iznākums esam mēs – šodienas latvieši.

Kultūras pasākums, kas īpaši iedvesmojis.

Filma “Dvēseļu putenis”, kas skaudrā veidā parāda daļu mūsu vēstures. Filma mums atgādina, kādā žēlastības laikā dzīvojam. “Dvēseļu putenis” parādīja to, ka kāds pašaizliedzīgi atdeva savu dzīvību par Tevi, par mani, lai mēs šodien baudītu brīvību šajā brīnišķīgajā vietā – Latvijā.

Personīgi man ir neērti sūdzēties par problēmām, ar kurām saskaramies šodien, jo salīdzinājumā ar to laiku šodienas problēmas ir tikai mazas neērtības. Turklāt, zinot to, kā mūsu priekšgājēji ir cīnījušies par mūsu zemi, šodienas paaudzes uzdevums ir skaidrs – mūsu kursam ir jābūt vērstam uz rietumiem un ne soli atpakaļ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Iepazīsti politiķi: Marika Zeimule

Darba pieredze Šobrīd: Kultūras ministra biroja vadītāja. Bijusi Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre,…

Par/Pret: Cirsmas diametru izmaiņas

Pret: Galvenās cirtes caurmēra samazināšana nozīmē vecuma un tievuma, kādā mežu būs…

Par/Pret: Depozīta sistēmas ieviešana

Pret: Depozīta sistēma būs ļoti dārga, un izmaksas būs jāsedz no valsts…