Foto: Eiropas Parlaments

Jaunā gada Eiropas Parlamenta pirmajā sesijā notika nozīmīga diskusija par Eiropas vēstures sagrozīšanu un Otrā pasaules kara atceri. Vairāki parlamenta deputāti no Baltijas valstīm un Polijas nosodīja Kremļa aktivitātes Otrā pasaules kara faktu falsificēšanā un vēstures pārrakstīšanā.

EP deputāte Dace Melbārde: “Savā uzrunā vērsu uzmanību uz Kremļa mēģinājumiem glorificēt 13.oktobri, kas tiek pasniegts kā varonīgs Rīgas atbrīvošanas akts, ignorējot vēsturnieku teikto, ka reālas kaujas par Rīgu nenotika, bet faktiski notika atkārtota Latvijas okupācija. Vienlaikus Lielā Tēvijas kara varoņstāstā tiek noklusēts Staļina-Hitlera pakts, PSRS un nacistiskās Vācijas sadarbība pirmos 22 kara mēnešus un Polijas, Baltijas valstu neatkarības iznīcināšana, kam sekoja masveida cilvēku deportācijas uz Sibīriju.

Diemžēl PSRS mantiniece Krievija ir izvēlējusies neatzīt PSRS līdzatbildību kara izraisīšanā, bet tieši pretēji – Krievijai nepatīkamu vēstures faktu izgaismošana tiek dēvēta par atbalstu fašisma atdzimšanai. Te varam atcerēties Krievijas negatīvo attieksmi pret NATO sagatavoto videomateriālu par nacionālajiem partizāniem 2017.gadā.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tev varētu patikt arī

Imigranti izdara milzīgu spiedienu uz Eiropas robežām

Spriedze uz Eiropas robežu ar Turciju pieaug, ziņo portāls Breitbart.com. Tūkstošiem imigrantu…

Kurš Latvijas liberāļu mežā galvenais čiekurs? Ar nedaudz ironisku skatu no Eiropas

Eiropas Savienībā, kaut kur starp Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un Eiropas Padomi…

10 svarīgi Eiropas Parlamenta 2019. gada lēmumi, kas ietekmēs Tavu dzīvi

Svarīgāko 2019. gada lēmumu Eiropā pieņēma 28 ES valstu iedzīvotāji – viņi…